Dostawa

Zaufali nam
odbiorcy z całej Europy
Ogromną zaletą naszej firmy są szerokie kontakty pośród polskich i zagranicznych firm transportowych. Opieramy się na sprawdzonych i rzetelnych firmach spedycyjach, które z racji długiej i nienagannej współpracy oferują kokurencyjne ceny transportu. Jesteśmy w stanie dostarczyć nasz towar do klienta bez względu na miejsce jego przeznaczenia. Naszymi klientami są odbiorcy z całej Europy ; Holandia, Niemcy, Czechy, Słowacja, Luksemburg.
Różnorodna
forma transportu
Ze względu na różną formę transportu soli drogowej (sól luzem, sól w big – bagach, sól w workach 25 kg i 50 kg ) korzystamy z każdego rodzaju nadwozi dla naszych pojazdów. Sól niepakowaną transportujemy samochodami samowyładowczymi typu “wywrotka”. Dla towaru pakowanego tj. worki i big-bag, auta typu “firana”. Przy mniejszych zamówieniach są to pojazdy zaopatrzone w windę samowyładowczą. Zamówienia detaliczne realizujemy za pomocą firm kurierskich. Dostawa w takim wypadku odbywa się w ciągu 24h
Nasze magazyny
Magazyn
Kopalnia
Asortyment
17-220 Narewka
Soligorsk
luz / big – bag
28-200 Staszów
Artemsol
luz / big – bag / worki
28-404 Kije
Artemsol
big – bag / worki
41-260 Sławków
Artemsol ​
luz / big – bag / worki
41-900 Bytom
Artemsol ​
worki
59-100 Polkowice
KGHM Zakłady Górnicze
luz
39-451 Wola Baranowska
---
---
80-701 Gdańsk
Egipt
luz / big – bag / worki
80-701 Gdańsk
Maroko
luz

Dostawcy

Kopalnia „Kłodawa” S.A
Kopalnia Soli “Kłodawa” znajduje się w województwie Wielkopolskim, powiat Koło przy autostradzie A2. Eksploatację górniczą kopalnia ta rozpoczęła w roku 1956. Rozpoczęcie wydobycia poprzedzone było badaniami złoża, których początek datuje się na rok 1937. Złoty okres pod względem wydobycia soli przypada na lata 70-te. Kopalnia wydobywała wtedy ponad milion ton soli rocznie. Sól wydobywa się w sposób tradycyjny co pozwala zachować jej naturalne walory.

Sól z kopalni „KŁODAWA” jest minerałem o wyjątkowej czystości przez co nie wymaga dodatkowych procesów wzbogacania i znajduje swoje zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki takich jak; przemysł spożywczy, rybny, chemiczny. Wykorzystywany jest również w gospodarce rolniczej i hodowlanej. Ma również zastosowanie jako naturalny środek do zmiękczania wody, jako sól lecznicza i sól spożywcza. Dużą część wydobycia wykorzystywana jest jako materiał do zimowego utrzymywania dróg.

Sól drogowa wydobywana w kopalni „KŁODAWA” wykorzystywana do zimowego utrzymania dróg sprzedawana jest w kilku gatunkach.

gat. DR – do wykonania mieszanek z kruszywami lub do bezpośredniego użycia na nawierzchnie
gat. DS – do bezpośredniego użycia na nawierzchnie oraz do przygotowania roztworu solanki
gat. DA – do przygotowania mieszanki z kruszywami, bezpośredniego użycia na nawierzchnie oraz przygotowania roztworu solanki

Gatunek soli
DR
DS
DA
NaCl
90,0 % min
95,0 % min
96,5 % min
H2O
3,0 % max
1,0 % max
0,5 % max
SO4
3,0 % max
2,0 % max
1,4 % max
Części rozpuszczalne w wodzie
8,0 % max
3,0 % max
1,5% max
Zawartość antyzbrylacza
40 mg/kg
40 mg/kg
40 mg/kg
Granulacja ziarna
Powyżej 8 mm- 10% max
Poniżej 1 mm – 60% max
Powyżej 6mm- 5% max
Poniżej 1 mm – 50% max
Powyżej 3,5 mm- 5% max
Poniżej 1 mm – 40% max
Kopalnia KGHM „Polkowice-Sieroszowice”
Zakład ten należy do KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze „Polkowice-Sieroszowice” Znajduje się w południowo- zachodniej części naszego kraju. Swoja działalność rozpoczęła w roku 1968. Nie jest to jednak kopalnia która wydobywa jedynie sól. Na jej terenie znajdują się również złoża miedzi i srebra. W roku 2012 całkowite wydobycie wyniosło 12 milionów ton masy. W jej składzie znalazło się ponad 200 tys. ton miedzi, 401 ton srebra a wydobycie soli to ponad 330 tysięcy ton. Wydobywana sól sprzedawana jest nie tylko na rynek wewnętrzy. Eksportowana jest między innymi do takich państw jak Czechy, Niemcy, Słowacja, Austria. Bardzo dobra jakość soli spowodowała, że kopalnia ta jest równie dobrze znana jak kopalnia w Kłodawie.
NaCl
min. 96 %
H2O
max 0,5 %
SO4
max. 2,00 %
Granulacja powyżej 5mm
max. 0,5 %
Granulacja poniżej 0,16mm
max. 5 %
NaCl
max. 2,00 %
Ca
max. 0,5 %
Mg
max. 0,05 %
Z tej kopalni w sprzedaży posiadamy sól drogową luzem, big bagach i workach.
Kopalnia ARTEMSOL
Największa kopalnia soli znajdująca się w Europie. Działa od ponad 130 lat a jej zasoby szacuje się jeszcze na kilkaset lat wydobycia. Rocznie Kopalnia Artemsol wydobywa ponad 7 milionów ton soli. Produkcja eksportowana jest do wielu krajów a jednym z państw, które importują jest Polska.

W naszym kraju sól drogowa z tej kopalni ma duży udział w ogólnym zużyciu tego materiału. Pomimo konfliktu ukraińsko- rosyjskiego wydaje się, że dostawy tego surowca są niezagrożone. Ze względu na położenie Ukrainy największą popularnością produkty kopalni Artemsol cieszą się na południu naszego kraju. Wynika to również z bardzo dobrej jakości i stałych parametrów.
NaCl
min. 98 %
Siarczan wapnia (CaSO4)
ok. 1%
H2O
max 0,5 %
Granulacja powyżej 5mm
max 5%
Granulacja poniżej 0,16mm
max 7%
Zawartość antyzbrylacza
Min 40mg/kg
Z tej kopalni w sprzedaży posiadamy sól drogową luzem, big bagach i workach.
Kopalnia „SOLIGORSK”
Kopalnia należąca do największych w świecie. Znajduje się około 100 kilometrów od Mińska na południe. W skład kopalni należą zakłady produkcji nawozów potasowych Biełaruśkalij. Jest to pięć czynnych kopalń i cztery fabryki wzbogacania soli potasu.

Na przestrzeni czasu kopalnie wydobyły już ponad miliard ton surowca. Jednym z surowców wydobywanym na terenie tej ogromnej konglomeracji kopalń jest sól którą można z powodzeniem wykorzystywać do zimowego utrzymywania dróg.

W Polsce znalazła ona bardzo duże grono nabywców. Ogromnym atutem tego materiału jest znakomity stosunek ceny do jakości. W Polsce jego odbiorcami są między innymi oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy dróg wojewódzkich, powiatowych, gminy, spółki komunalne oraz firmy zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg.
NaCl
min 98%
Chlorek wapniowy (CaCl2)
ok. 0,31%
H2O
max 0,5 %
Granulacja powyżej 5mm
max. 1 %
Granulacja poniżej 0,16mm
max. 5 %
Zawartość antyzbrylacza
ok. 200 mg/kg
Produkt posiada pozytywną opinię IBDiM, dzięki której może być stosowany do posypywania dróg w celu ich utrzymania w okresie zimowym, otrzymał także atesty składu.

Promocja

SÓL DROGOWA LUZEM

380 ZŁ NETTO/TONA
REALIZACJA ZAMÓWIEŃ STYCZEŃ / LUTY