Kontakt

Alpimo Trade

ul. Leśna 8
62-305 Sokolniki
woj. wielkopolskie

Sprzedaż hurtowa

Aleksander Piotrowski
tel. 661 129 333
alpimo.trade@gmail.com
godz. 8.00-16.00

Sprzedaż detaliczna

Patrycja Chudzińska
tel. 530 080 480
biuro.alpimo@gmail.com
godz. 8.00-16.00

Logistyka

Marzena Nowak
tel. 61 640 11 11
fax. 61 678 52 55
transport.alpimo@gmail.com
godz. 8.00-16.00

CaCl2, czyli chlorek wapnia to związek, który ze względu na swoje właściwości higroskopijne jest stosowany na szeroką skalę w budownictwie, przemyśle spożywczym i chemicznym czy górnictwie. Obok soli drogowej stanowi główny materiał do utrzymywania ulic podczas zimy. Jest efektem ubocznym procesu otrzymywania węglanu sodu metodą Solvaya.

Chlorek wapnia stanowi najlepszy zamiennik soli drogowej, wykazujący się większą od niej skutecznością ze względu na zachowanie właściwości także w temperaturach do -20 stopni Celsjusza. Jego zaletą jest szybkie i długotrwałe działanie. Sprawia, że lód nie przymarza do powierzchni jezdni, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo na ulicy. W przeciwieństwie do soli przemysłowej nie ma również wpływu na żywe organizmy, co pozwala na jego bezpieczne użytkowanie na chodnikach. Jego stosowanie nie wiąże się z nieestetycznymi osadami, nie powoduje także korozji.

Dostępny w naszej ofercie w korzystnej cenie chlorek wapnia pozwala na zwalczanie lodu i śniegu, który gromadzi się na ulicach, mostach, parkingach czy rozjazdach. Z tego względu stosuje się go także na lotniskach oraz w portach. Dzięki swoim właściwościom zapobiega rozmrażaniu towarów oraz ich przymarzaniu do gruntu. Pozwala na zachowanie kontroli pylenia na drogach szturowych, zapewniając tym samym bezpieczeństwo osobom poruszającym się po nich i opóźniając konieczność remontowania jezdni. Wzmacnia grunt i wpływa na jego zagęszczenie – ze względu na to stosuje się go także przy budowie jezdni. Pozostałe zastosowania tego związku to produkcja cementu, dociążanie kół w maszynach rolniczych i przemysłowych oraz suszenie gazów.

W naszej ofercie chlorek wapnia występuje w opakowaniach:
  • worki – 25 kg
  • big bag – 1000 kg

 

wthplatki

OBECNIE W OFERCIE POSIADAMY CHLOREK WAPNIA PAKOWANY

WORKI 25 KG

BIG BAG 1000 KG

 

 

Zapytanie hurtowe

Imię i nazwisko / firma:

Telefon:

Adres email (wymagane):

Województwo:

Gmina (wymagane):

Rodzaj:

Treść wiadomości

Przepisz znaki:

captcha

Zapytanie detaliczne

Imię i nazwisko / firma:

Telefon:

Adres email (wymagane):

Województwo:

Gmina (wymagane):

Rodzaj:

Treść wiadomości

Przepisz znaki:

captcha

Dostawy detaliczne realizowane są za pomocą firm kurierskich.
Dostawa w 24h!