Kontakt

Alpimo Trade

ul. Leśna 8
62-305 Sokolniki
woj. wielkopolskie

Sprzedaż hurtowa

Aleksander Piotrowski
tel. 661 129 333
alpimo.trade@gmail.com
godz. 8.00-16.00

Sprzedaż detaliczna

Patrycja Chudzińska
tel. 530 080 480
biuro.alpimo@gmail.com
godz. 8.00-16.00

Logistyka

Marzena Nowak
tel. 61 640 11 11
fax. 61 678 52 55
transport.alpimo@gmail.com
godz. 8.00-16.00

Chlorek Wapnia

 

CaCl2, czyli chlorek wapnia to związek, który ze względu na swoje właściwości higroskopijne jest stosowany na szeroką skalę w budownictwie, przemyśle spożywczym i chemicznym czy górnictwie. Obok soli drogowej stanowi główny materiał do utrzymywania ulic podczas zimy. Jest efektem ubocznym procesu otrzymywania węglanu sodu metodą Solvaya.

Chlorek wapnia stanowi najlepszy zamiennik soli drogowej, wykazujący się większą od niej skutecznością ze względu na zachowanie właściwości także w temperaturach do -20 stopni Celsjusza. Jego zaletą jest szybkie i długotrwałe działanie. Sprawia, że lód nie przymarza do powierzchni jezdni, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo na ulicy. W przeciwieństwie do soli przemysłowej nie ma również wpływu na żywe organizmy, co pozwala na jego bezpieczne użytkowanie na chodnikach. Jego stosowanie nie wiąże się z nieestetycznymi osadami, nie powoduje także korozji.

Dostępny w naszej ofercie w korzystnej cenie chlorek wapnia pozwala na zwalczanie lodu i śniegu, który gromadzi się na ulicach, mostach, parkingach czy rozjazdach. Z tego względu stosuje się go także na lotniskach oraz w portach. Dzięki swoim właściwościom zapobiega rozmrażaniu towarów oraz ich przymarzaniu do gruntu. Pozwala na zachowanie kontroli pylenia na drogach szturowych, zapewniając tym samym bezpieczeństwo osobom poruszającym się po nich i opóźniając konieczność remontowania jezdni. Wzmacnia grunt i wpływa na jego zagęszczenie – ze względu na to stosuje się go także przy budowie jezdni. Pozostałe zastosowania tego związku to produkcja cementu, dociążanie kół w maszynach rolniczych i przemysłowych oraz suszenie gazów.

W naszej ofercie chlorek wapnia występuje w opakowaniach:
  • worki – 25 kg
  • big bag – 1000 kg

 

wthplatki

OBECNIE W OFERCIE POSIADAMY CHLOREK WAPNIA PAKOWANY

WORKI 25 KG

BIG BAG 1000 KG

 

 

Chlorek Magnezu

 

W poszukiwaniu alternatywy dla soli drogowej, która negatywnie oddziaływuje  na kondycję środowiska naturalnego, jak również przyczynia się do szybszej korozji pojazdów, zaczęto stosować chlorek magnezu  (MgCl2). Jest on doskonałym produktem, którego właściwości są coraz bardziej doceniane. Może być on stosowany na wszystkie powierzchnie, nie niszcząc ich – zarówno w przypadku dróg i chodników, jak również placów zielonych. Nie degraduje środowiska, a wręcz przeciwnie, stanowi źródło wapnia dla roślin. W zimowym utrzymaniu charakteryzuje się wysoką skutecznością przy niskich temperaturach. Przyjmujemy, że skutecznie odladza, roztapia śnieg przy temperaturze sięgającej – 35 stopni Celsjusza. Po posypaniu powierzchni do odlodzenia następuje szybka reakcja topnienia, pozostawiająca powierzchnię bezpieczną dla pojazdów i pieszych jak również czystą ( brak błota  pośniegowego). Przyjmuje się, że wydajność tego środka to około 2,5 kg/100m2. W porównaniu do tradycyjnego środka jakim jest sól drogowa zużycie jest chlorku magnezu jest o około 8 razy mniejsze. Wydajność rekompensuje różnicę w cenie zakupu. Można również wykonywać mieszanki chlorku magnezu z solą drogową, zmniejszając w ten sposób koszt a zyskując dwuetapowy proces likwidacji gołoledzi, lodu czy też śniegu.

W naszej ofercie znajdą Państwo Chlorek magnezu produkcji niemieckiej, znanej już doskonale na naszym rynku.

Dostępne opakowania

  • worki – 25 kg
  • big bag – 1000 kg

 

Cenę chlorku magnezu ustalamy indywidualnie w zależności od ilości potrzebnego towaru.

Realizujemy sprzedaż pojedyńczych palet i transportów całosamochodowych

Zapytanie hurtowe

Imię i nazwisko / firma:

Telefon:

Adres email (wymagane):

Województwo:

Gmina (wymagane):

Rodzaj:

Treść wiadomości

Przepisz znaki:

captcha

Zapytanie detaliczne

Imię i nazwisko / firma:

Telefon:

Adres email (wymagane):

Województwo:

Gmina (wymagane):

Rodzaj:

Treść wiadomości

Przepisz znaki:

captcha

Dostawy detaliczne realizowane są za pomocą firm kurierskich.
Dostawa w 24h!