Kontakt

Alpimo Trade

ul. Leśna 8
62-305 Sokolniki
woj. wielkopolskie

Sprzedaż hurtowa

Aleksander Piotrowski
tel. 661 129 333
alpimo.trade@gmail.com
godz. 8.00-16.00

Sprzedaż detaliczna

Patrycja Chudzińska
tel. 530 080 480
biuro.alpimo@gmail.com
godz. 8.00-16.00

Logistyka

Marzena Nowak
tel. 61 640 11 11
fax. 61 678 52 55
transport.alpimo@gmail.com
godz. 8.00-16.00

W sezonie zimowym każdy zarządca dróg musi zadbać o usunięcie śniegu i gołoledzi z jezdni, chodników i innych ciągów komunikacyjnych. Coraz częściej na polskich ulicach można spotkać specjalistyczne pojazdy, które nie rozsypują, a rozpylają produkt zapobiegający śliskości. Wykorzystuje się w nich zwykle tzw. sól drogową techniczną wypadową.

Charakterystyka soli wypadowej

Ten znajdujący zastosowanie w różnorodnych branżach preparat to odpad technologiczny powstający w wyniku procesów wykorzystujących solankę w elektrolizie membranowej. Składa się z chlorku sodu (min. 98% zawartości), siarczanów (max. 1,5%) oraz z żelazocyjanku potasu pełniącego rolę substancji przeciwzbrylającej (ok. 0,0007–0,002%). Z powodu dużej ilości zanieczyszczeń ma on barwę szarą, jednak jego właściwości fizyczne nie różnią się od czystego chlorku sodu.

Skąd pochodzi sól wypadowa?

Największymi producentami tej substancji w Polsce są obecnie dwie spółki: Ciech S.A. oraz Anwil S.A.

  • Ciech S.A. – przedsiębiorstwo z ponad 70-letnią tradycją wytwarza w swoich ulokowanych w trzech krajach w Europie (Polska, Niemcy, Rumunia) zakładach nie tylko substancję przeznaczoną do stworzenia mieszanki wypadowej, ale i sodę kalcynową, chlorek wapnia, środki ochrony roślin oraz warzonkę i inne produkty chemii organicznej, a także opakowania szklane.

  • Anwil S.A. – przedsiębiorstwo mające swoją siedzibę we Włocławku zostało założone w 1966 roku jako Zakłady Azotowe. Początkowo zajmowało się wytwórstwem saletry amonowej, kwasu azotowego oraz amoniaku, a z czasem zaczęto tam produkować również inne chemikalia i tworzywa sztuczne.

Gdzie wykorzystuje się sól wypadową?

W Polsce ten preparat jest stosowany głównie w zimowym utrzymaniu nawierzchni, gdyż szybko radzi sobie z usunięciem gołoledzi oraz śliskości na drogach. Dzięki niskiej granulacji bardzo szybko rozpuszcza się w wodzie (odpowiednio zbilansowana mieszanka potrafi zachować swoją płynną postać w temperaturze sięgającej -10°C). Produkt może być używany w formie płynnej albo sypkiej bezpośrednio na różnego rodzaju ciągach komunikacyjnych. Oprócz zimowego utrzymania dróg preparat stosuje się także w przemyśle chemicznym i energetycznym.

W jakiej formie sprzedajemy sól wypadową techniczną w ALPIMO?

Staramy się zapewnić szeroki wybór możliwości, tak by każdy Klient znalazł opcję idealną dla swoich potrzeb. W naszej firmie można zakupić pochodzący z Ciech S.A. preparat w workach 25 kg i 50 kg oraz w tzw. big bagach o pojemności 500 kg i 1000 kg.

Zapytanie hurtowe

Imię i nazwisko / firma:

Telefon:

Adres email (wymagane):

Województwo:

Gmina (wymagane):

Rodzaj:

Treść wiadomości

Przepisz znaki:

captcha

Zapytanie detaliczne

Imię i nazwisko / firma:

Telefon:

Adres email (wymagane):

Województwo:

Gmina (wymagane):

Rodzaj:

Treść wiadomości

Przepisz znaki:

captcha

Dostawy detaliczne realizowane są za pomocą firm kurierskich.
Dostawa w 24h!