Kontakt

Alpimo Trade

ul. Leśna 8
62-305 Sokolniki
woj. wielkopolskie

Sprzedaż hurtowa

Aleksander Piotrowski
tel. 661 129 333
alpimo.trade@gmail.com
godz. 8.00-16.00

Sprzedaż detaliczna

Patrycja Chudzińska
tel. 530 080 480
biuro.alpimo@gmail.com
godz. 8.00-16.00

Logistyka

Marzena Nowak
tel. 61 640 11 11
fax. 61 678 52 55
transport.alpimo@gmail.com
godz. 8.00-16.00

Jak najskuteczniej usunąć śnieg z nawierzchni – takie pytanie zadają sobie wszyscy zarządcy dróg w okresie zimowym. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych preparatów, które powalają zwiększyć przejazdowość ulic i zapewnić uczestnikom ruchu bezpieczeństwo. Jednym z nich są mieszanki soli przemysłowej z piaskiem.

Z jakich kopalni pochodzi chlorek sodu używany do tworzenia mieszanek przemysłowych z piaskiem?

W firmie ALPIMO współpracujemy z różnorodnymi dostawcami, tak z kraju, jak i z zagranicy. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • Kopalnia Kłodawa S.A. – istniejąca od 1949 roku wielkopolska spółka wydobywa minerały o najwyższej czystości. Określone jej gatunki mogą być wykorzystywane do bezpośredniego użycia na nawierzchnie, stworzenia mieszanek lub przygotowania roztworów.

  • Kopalnia KGHM – należące do krajowego potentata zakłady górnicze „Polkowice-Sieroszowice” ulokowane są w województwie dolnośląskim. Oprócz soli zawierającej 96% NaCl wydobywa się tu również miedź i srebro.

  • Kopalnia Artemsol – sięgające XIX wieku ukraińskie przedsiębiorstwo należy do największych wydobywców w Europie. Pochodzący z Sołedaru minerał ma wysoką zawartość chlorku sodu i biało-szarą barwę.

  • Kopalnia Soligorsk – największy na świecie zakład wydobywczy, który eksportuje doskonałej jakości minerały. Wydobyte przez białoruski kombinat przemysłowy skały doskonale nadają się do posypywania nawierzchni drogowych.

Czym różni się mieszanka przemysłowa od zwykłej soli drogowej?

Odpowiedź jest prosta – składem. W tego typu produktach oprócz chlorku sodu występują również inne kruszywa, zazwyczaj piasek kwarcowy. Takie połączenie idealnie sprawdza się przy zwalczaniu śliskości dróg i chodników oraz innych ciągów komunikacyjnych w trakcie sezonu zimowego. Zwykle stosuje się je, gdy temperatura powietrza spada poniżej 0°C, ponieważ lepiej radzi sobie z rozpuszczeniem gołoledzi niż preparaty o czystym składzie bez dodatku piasku.

W jakiej formie sprzedajemy mieszanki soli przemysłowej z piaskiem?

Mając na uwadze pełną satysfakcję Klientów proponujemy zakup produktów w różnorodnych gramaturach. W zależności od źródła pochodzenia minerałów możemy ją sprzedać luzem, w workach 15 kg i 50 kg, a także w big bagach 500 kg i 1000 kg.

Zapytanie hurtowe

Imię i nazwisko / firma:

Telefon:

Adres email (wymagane):

Województwo:

Gmina (wymagane):

Rodzaj:

Treść wiadomości

Przepisz znaki:

captcha

Zapytanie detaliczne

Imię i nazwisko / firma:

Telefon:

Adres email (wymagane):

Województwo:

Gmina (wymagane):

Rodzaj:

Treść wiadomości

Przepisz znaki:

captcha

Dostawy detaliczne realizowane są za pomocą firm kurierskich.
Dostawa w 24h!