Ile kosztuje sól drogowa?

Wraz z nastaniem zimy wiele osób zaczyna poszukiwać jakiegoś taniego i sprawdzonego środka do utrzymania jezdni, chodników oraz innych ciągów komunikacyjnych. Opcji do wyboru jest wiele, można zdecydować się bowiem na chlorek sodu, wapnia lub magnezu, a także mieszanki specjalistyczne techniczne i przemysłowe. W tym rankingu zdecydowanie najkorzystniej wypada sól drogowa. Ile ona kosztuje? Przekonajmy się, od czego zależy cena i która z możliwości jest najbardziej opłacalna.

Sól drogowa luzem – najtańsza opcja

Koszt chlorku sodu niezapakowanego w worki jest najniższy. Dlaczego tak się dzieje? Gdyż w takiej formie jest on po prostu tańszy w magazynowaniu, a ponadto nie trzeba zużywać dodatkowych środków finansowych na opakowania. Cena za sól drogową sprzedawaną luzem podawana jest w tonach, co nie powinno dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że zwykle zamawia się ją w dość dużych ilościach. Na ostateczną kwotę duży wpływ ma miejsce wydobycia, koszt transportu, a także wielkość i termin zamówienia – wiele firm, w tym i ALPIMO, przygotowuje ofertę indywidualnie dostosowaną do potrzeb i wymagań Klienta. W naszej firmie cena chlorku sodu sprzedawanego luzem wynosi 185 zł, co stanowi konkurencyjną propozycję. Warto zdecydować się na podpisanie umowy, która zagwarantuje stałą cenę towaru przez cały sezon.

Chlorek sodu pakowany w worki – gdy liczy się wygoda

Sól drogowa workowana to idealna propozycja dla osób, które potrzebują mniejszej ilości tego środka lub też nie mają odpowiednio zabezpieczonego miejsca do jego przechowywania. Koszt jest co prawda wyższy, jednak za wzrostem ceny idzie znacznie wygodniejsze magazynowanie i, co równie ważne, transport, załadunek, a następnie i rozładunek. Można ją zamówić w paletach – opcja skierowana przede wszystkim do Klientów hurtowych – i na sztuki. W ALPIMO oferujemy sól drogową pakowaną w worki po 25 kg, 50 kg oraz w tzw. big bagach o pojemności 1000 kg. Ceny zaczynają się już od 210 zł za tonę.

Koszta nie zawsze są najważniejsze

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakie ilości chlorku sodu są potrzebne. Jeśli mają Państwo obszerną działkę, parking czy dużo chodników, na których będzie trzeba zwalczać gołoledź, to zdecydowanie bardziej ekonomiczną propozycją będzie sól drogowa sprzedawana luzem. Po worki warto sięgnąć wtedy, gdy trzeba zapewnić bezpieczeństwo na niewielkim obszarze lub też wtedy, gdy jak już wspomnieliśmy Klient nie dysponuje odpowiednim miejscem do przechowywania produktu.