Kontakt

Alpimo Trade

ul. Leśna 8
62-305 Sokolniki
woj. wielkopolskie

Sprzedaż hurtowa

Aleksander Piotrowski
tel. 661 129 333
alpimo.trade@gmail.com
godz. 8.00-16.00

Sprzedaż detaliczna

Patrycja Chudzińska
tel. 530 080 480
biuro.alpimo@gmail.com
godz. 8.00-16.00

Logistyka

Marzena Nowak
tel. 61 640 11 11
fax. 61 678 52 55
transport.alpimo@gmail.com
godz. 8.00-16.00

Nie bez powodu istnieje rozróżnienie na sól spożywczą i przemysłową. Ta druga zawiera w swoim składzie dodatkowe substancje, przez co nie nadaje się do spożycia. Przypadkowa konsumpcja w śladowych ilościach nie powinna być szkodliwa, w innym przypadku może mieć jednak katastrofalny wpływ na zdrowie. Może dojść do zatrucia pokarmowego, bólu głowy czy też rozkładu witaminy B1 w organizmie, a w konsekwencji do powstania jej niedoborów, które z kolei nie pozostają bez wpływu na układ nerwowy, a także pracę serca.

Sól przemysłowa różni się jednak od odmiany spożywczej nie tylko wyglądem, ale i smakiem, stąd też ryzyko jej przypadkowego spożycia w większych ilościach jest praktycznie niemożliwe (można ją wyczuć dzięki jej charakterystycznemu, gorzkiemu posmakowi).

Chlorek sodu w nadmiernej ilości negatywnie wpływa również na środowisko naturalne oraz przedmioty mające z nim bezpośredni kontakt (samochody poruszające się po posypanej solą jezdni, buty przechodniów poruszających się po „zasolonych” chodnikach). Posypane solą przemysłową drogi i chodniki ulegają niszczeniu, przyspiesza się też korozja podwozi samochodów. W kontakcie z obuwiem dochodzi do jego odbarwienia oraz uszkodzenia. Sól ma również wpływ na stan gleby (zmienia jej odczyn, zaburza ciśnienie w podłożu) i utrudnia roślinom pobieranie wody, a w konsekwencji przyczynia się do ich usychania, co widoczne jest dopiero wiosną, a czasem i w kolejnych sezonach. By uchronić rośliny przed szkodliwym wpływem soli przemysłowej, stosuje się m.in. intensywne nawadnianie gleby przy jezdniach, a także osłanianie zimą roślin specjalnymi foliami bądź matami.

Promocja

auta

Zapytanie hurtowe

Imię i nazwisko / firma:

Telefon:

Adres email (wymagane):

Województwo:

Gmina (wymagane):

Rodzaj:

Treść wiadomości

Przepisz znaki:

captcha

Zapytanie detaliczne

Imię i nazwisko / firma:

Telefon:

Adres email (wymagane):

Województwo:

Gmina (wymagane):

Rodzaj:

Treść wiadomości

Przepisz znaki:

captcha

Dostawy detaliczne realizowane są za pomocą firm kurierskich.
Dostawa w 24h!